Klimatyzacja samochodowa w Warszawie

Zapraszamy wszystkich do naszego nowoczesnego warsztatu  Klimatyzacja samochodowa Warszawa i osobowych wyposażonego w zaawansowaną technologicznie wielofunkcyjną technikę.
Nasi specjaliści to fachowcy z dużą wiedzą i stale podnoszą swoje kwalifikacje.
Klimatyzacja to najważniejszy element komfortu samochodu. Jest ona równie ważna jak silnik. Jednak bez silnika nie można nigdzie pojechać. Bez klimatyzacji można pojechać gdzie się chce, ale nie będzie to przyjemne. Serwis samochodowy Geometria kol EXPRES może zapewnić diagnostykę, naprawę i tankowanie klimatyzacji w Warszawie.
Rabat-10% "HASŁO - DOBRY MECHANIK"
WYCENA USŁUGI ZA DARMO!
Adres warsztatu:
Warszawa Staniewicka 8

Klimatyzacja samochodowa Warszawa

Klimatyzacja samochodowa Warszawa - język strony

Dla wygody naszych klientów, nasz warsztat - Geometria kół EXPRESS posługuje się następującymi językami:

Klimatyzacja samochodowa - tankowanie warunki

Klimatyzacja jest niezbędna dla Twojego samochodu. Może wielokrotnie uratować właściciela samochodu podczas upalnego dnia lub dłuższego i męczącego czasu spędzonego w korku. Dzięki klimatyzacji można zapewnić komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Wysoka temperatura w samochodzie może powodować bóle głowy i stres, co z kolei prowadzi do obniżenia czasu reakcji. Tym samym zwiększa się ryzyko uczestniczenia w wypadku. Klimatyzacja jest obecnie niezbędnym elementem samochodu, a nie luksusem.

Klimatyzacja samochodowa
Czy konieczne jest ładowanie klimatyzacji samochodowej?

Według producentów zaleca się wymianę klimatyzacji co 2 lata. Naturalne zużycie freonu ze szczelnego i bezawaryjnego układu pojazdu wynosi 5-15%. W przeciwieństwie do domowych układów chłodniczych, które mają wszystkie połączenia uszczelnione (połączenia są w pełni hermetyczne), układ samochodowy ma wiele połączeń. Są tam uszczelki, gumy i uszczelnienia sprężarki, które z czasem się poluzowują. To przepuszcza cząsteczki freonu. Co 2 lata należy uzupełniać poziom freonu.
Nienapełniony układ nie tylko będzie działał, ale w niektórych przypadkach siła chłodzenia będzie większa - to pierwszy sygnał, że brakuje freonu. Ponieważ freon jest niezbędnym nośnikiem oleju w układzie, taka praca jest uważana za niedopuszczalną. Uszkodzeniu ulega również sprężarka i zawór TRV.

Klimatyzacja samochodowa w Warszawie
Co powinno budzić największe obawy?

Układ staje się luźny przez zbyt długi czas. Wtedy gromadzi się kondensat, który powoduje korozję metalu. Zalecane jest przepłukanie układu, wymiana zaworu TRV i sprawdzenie wydajności sprężarki na stanowisku.
Układ nie jest zagruntowany. W efekcie cały system może ulec awarii.
Jeśli twój klimatyzator nie działa lub nie masz pewności co do poziomu freonu, powinieneś go ponownie zalać lub naładować. Reasekurowanie jest lepsze niż brak, ponieważ koszt całkowitej naprawy kondycjonera zaczyna się od 2000-5000 zł. Mówi się, że "Glut to znak, że jesteś biedny".
Wykonuj terminowe serwisowanie AC. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze i nic nie kosztuje.

MAŁA RADA - klimatyzacji samochodowej Warszawa

Upewnij się, że kondycjoner jest w dobrym stanie, zanim kupisz samochód. Jeśli kondycjoner nie działa, nalegaj, aby sprzedawca go naładował. Jeśli sprzedawca próbuje uniknąć opłaty, możesz łatwo wydać 1000 dolarów na naprawę klimatyzacji.
Gdzie można napełnić klimatyzację? Tankowanie powinno odbywać się tam, gdzie jest analiza jakościowa dotycząca wycieku freonu. Najlepiej przy użyciu azotu. Dzięki temu powstaje ciśnienie serwisowe i usuwana jest wilgoć z układu. Preferowane jest, aby serwis samochodowy wykonywał następujące naprawy. W takich miejscach zazwyczaj są wykwalifikowani specjaliści i sprzęt wysokiej jakości.

Geometria kół Warszawa John BEAN 3D

Jak napełnia się klimatyzację samochodową?

Diagnostyka
Odsiewanie pozostałości freonu. Nasz serwis posiada urządzenia, które w trybie autonomicznym usuwają stary freon z układu.
Odkurzanie. Jest to niezbędne, aby wyeliminować wszelkie pozostałości powietrza i wilgoci. Nie należy oczekiwać, że zostanie to wykonane w czasie krótszym niż 2 minuty. Jeśli podczas wizyty w serwisie samochodowym technik wykona odkurzanie w czasie poniżej 10 minut, prawdopodobnie jest to oszustwo. Odkurzanie, które nie jest wysokiej jakości, doprowadzi do awarii systemu.
Testowanie szczelności. Test szczelności to kolejny ważny krok, który należy wykonać. Wyciek freonu jest normalny na poziomie 15% rocznie. Wyższa liczba wskazuje na awarię komponentów.
Powinieneś napełnić olej. Będziesz potrzebował około 15 mililitrów.
Ładowanie czynnika chłodniczego. Ostatni etap wymaga około 500 gramów czynnika chłodniczego i zajmuje minimalny czas.
Oferujemy usługi ładowania klimatyzatorów samochodowych, przestrzegając wszystkich zasad technicznych.

klimatyzacja samochodowa
Jaki jest najlepszy sposób na sprawdzenie jakości ładowania?

Po zakończeniu ładowania można skontrolować jakość pracy.
Wykonaj to:
Uruchom samochód i doprowadź obroty do 2,5,0 tys.
Ciśnienia w portach niskiego i wysokiego ciśnienia powinny wkrótce wrócić do normy. Powinny one wynosić odpowiednio od 2 do 15-18bar. Należy również regularnie wyłączać sprężarkę.
Należy wyczuć rurkę niskiego ciśnienia. Powinna być ona zimna.
Jeśli tryb jest włączony, zimne powietrze powinno wyjść z deflektorów.
Jeśli wszystkie te oznaki są obecne, prawdopodobnie układ klimatyczny został prawidłowo naładowany.